Uszlachetnianie soczewek

Powłoka antyrefleksyjna znakomicie likwiduje uciążliwe dla wzroku refleksy świetlne (odblaski, odbicia) typowe dla gładkich, wypolerowanych powierzchni.

W przypadku soczewek bez powłok antyrefleksyjnych, zachowanie parametrów korygujących wadę nie daje oczekiwanego komfortu dobrego widzenia. Między innymi tracą one w dużym stopniu przejrzystość, czyli zostaje obniżona transmisja światła od 8% do 15%. Znacząco maleje kontrast widzenia. Na powierzchniach soczewek mogą powstawać pozorne obrazy ("duszki", mgiełki). Męczące może być zwłaszcza odbicie ekranu monitora komputera lub wyświetlaczy innych urządzeń na zewnętrznej, lub z własnego oka, na wewnętrznej powierzchni soczewki.

Co prawda mózg niejako wyeliminuje te zakłócenia z przekazu wzrokowego, ale niestety kosztem zwiększonego i niepotrzebnego obciążenia oczu, które doprowadzi do ich szybszego zmęczenia. Także podczas nocnej jazdy samochodem, osoby noszące soczewki bez powłok antyrefleksyjnych są w znacznie gorszej sytuacji - światła reflektorów jadących z przeciwka aut mogą nie tylko oślepiać ale,szczególnie po deszczu, tworzyć na powierzchni soczewki wielokrotne odbicia znacznie ograniczające widzenie, co zazwyczaj prowadzi do niebezpiecznych sytuacji.

 

Ogólnie rzecz biorąc powłoki antyrefleksyjne zwiększają ilość światła docierającego do oka, przez co poprawiają intensywność postrzegania kolorów. Dają lepsze poczucie kontrastu oraz redukują odblaski. Istotny jest również efekt kosmetyczny uzyskany dzięki powłokom antyrefleksyjnych. Oczy w okularach są bardziej widoczne, niemal tak, jakby w oprawkach nie było soczewek. Gwarantują nam większy komfort na co dzień.

Rodzaje powłok na soczewkach:

 • Hydrofobowe - Zapobiegają osadzaniu się na soczewkach wody i pary.
 • Oleofobowe - Utrudniają powstawanie tłustych plam i ułatwiają czyszczenie.
 • Antystatyczne - Zmniejszają przywieranie kurzu i pyłu do soczewek.


Powłoki antystatyczne 
Dzięki nim soczewki nie elektryzują się, przez co do minimum zostaje ograniczone przyciąganie przez nie kurzu.

Czyszczenie soczewki przez pocieranie powoduje, iż soczewka  elektryzuje się, przez co mocniej przyciąga kurz (można to przyrównać do zabawy z czasów szkoły podstawowej, kiedy to linijką pocierało się o sweter i sposobem tym przyciągało się małe kawałeczki papieru).

Po zastosowaniu nowej technologii tworzącej warstwę przewodzącą, soczewka nie  elektryzuje się i nie przyciąga kurzu. Szczególnie doceniana jest przez osoby pracujące w biurze, ludzi spacerujących w upalne dni, kiedy to kurz „unosi się” w górę, a ostatnio również przez pracowników pracujących w zakładach o dużym zapyleniu.


 

Powłoki hydrofobowe
Zapobiegają osadzaniu się na soczewkach wody i pary.

Soczewki z powłoką hydrofobową mają bardzo duży kąt zwilżania (110 stopni), dzięki czemu woda nie rozmywa się po soczewkach, lecz w postaci kulek stacza się po nich.

Właściwości te przydatne są także podczas deszczu- kropelki wody zbierają się i opadają, nie zmywając obrazu oraz redukują efekt „mgiełki” przy nagłej zmianie temperatury otoczenia.


 

Powłoki oleofobowe
Powłoki oleofobowe utrudniają powstawanie tłustych plam oraz ułatwią czyszczenie.

Powłoki antytłuszczowe, podobnie jak hydrofobowe, ułatwiają czyszczenie oraz dzięki idealnie gładkiej powierzchni pomagają utrzymać soczewkę w idealnej czystości – kurz i brud nie przyczepia się tak łatwo, a jeśli już dojdzie do zabrudzenia to wystarczy raz przetrzeć soczewkę, aby stała się idealnie czysta.


 

LED control

LED Control

Nowoczesne urządzenia elektroniczne oraz niektóre rodzaje oświetlenia emitują światło niebieskie, które ma negatywne skutki dla naszego wzroku.

 

Skutki, które odczuwane są podczas przebywania w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem oraz korzystania z urządzeń z ekranami LED:

 

Nieodwracalne skutki działania światła niebieskiego, które mogą pojawić się w przyszłości:

 • zmęczenie i pieczenie oczu

 • bóle głowy

 • bezsenność

 • brak koncentracji

 

 • szybszy proces starzenia się siatkówki oka

 • pogorszenie jakości widzenia

 • trwałe uszkodzenie plamki żółtej (AMD), które może prowadzić

 • nawet do całkowitej utraty wzroku

 

Szkła okularowe LED Control neutralizują światło niebieskie oraz blokują promieniowanie UV chroniąc oczy i zapewniając zrelaksowane widzenie.


 

Najnowsza technologia

W obawie przed zniszczeniem.......z najlepszymi na rynku.....

Dla tych klientów, którzy mają obawy, iż soczewki organiczne (plastikowe) ulegną szybkiemu zniszczeniu oraz tych, którzy szukają soczewek z najlepszymi powłokami, proponujemy soczewkę z powłoką 4-razy bardziej odporną na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania niż standardowe powłoki.
Twardość jej zbliżona jest do szkieł mineralnych.
Powłoka ta posiada doskonałe parametry antyrefleksyjne oraz ponad przeciętne właściwości antystatyczne, hydrofobowe i oleofobowe, które znacząco przekładają się na wysoki komfort widzenia oraz korzystania z okularów.